Grudzień 24, 2016 / by admin / Samochody / No Comments

Nowy Ford Transit Connect

Kilka dni temu jadąc samochodem prowadzący audycję wspominali wieczorynki z ich młodości. Jako, że jesteśmy w podobnym wieku, czułem się jak ryba w wodzie ? tyle wspaniałych tytułów. Pełen wachlarz: od Kubusia Puchatka, przez Gumisie, Muminki, Strażaka Sama, aż na Listonoszu Pacie kończąc. Przyznam szczerze ? tego ostatniego niezbyt lubiłem?

 

Dlaczego nie lubiłem Pata? Przede wszystkim dlatego, że miał kota (a za nimi nie przepadam), mówił głosem kobiecym ? przynajmniej tak mi się wydawało, ale przede wszystkim posiadał niesamowicie brzydką małą ciężarówkę w kolorze krwistej czerwieni ? istny horror. Co wspólnego mają moje wieczorynkowe wspomnienia z marką Ford? Ten ostatni fragment jest najważniejszy ? samochód.

transit ford

Kilka lat temu Ford wprowadził do oferty pojazdy serii Connect ? taką konkurencję dla Berlingo/Partnera, Doblo, Combo czy Caddy, z tą jednak różnicą, że praktycznie każdy z ulicznych wrogów był ładniejszy. Nie oszukujmy się Transit Connect pierwszej generacji był okrutnie brzydki, a w krwistoczerwonym przypominał mi o Listonoszu Pacie, jego słodkim kotku i strasznym głosie. Wewnątrz było niewiele lepiej. Zlepek wszystkiego co stare (liczniki i przełączniki z Focusa I-generacji) i nie najładniejsze (deska przyrządów z Fiesty, kierownica także). Ok, ten samochód nie musiał być ładny, miał spełniać zadanie praktyczne. Z tym też nie było najlepiej?

Ale teraz, w 2013 roku nastał czas nowej generacji Connect, zarażonej ?wirusem kinetic design?, mającej w sobie futurystyczną deskę rozdzielczą z Focusa i całkiem niezłe perspektywy, które doceniam nie tylko ja, ale także ponad dwadzieścia innych osób przyznających tytuł ?International Van of the Year 2014?, co ma także znaczenie dla całej marki ? wyrównanie rekordu pięciu tytułów dla jednego producenta.  Wcześniej  firma Ford otrzymała tytuł ?Międzynarodowy Van Roku? za: Forda Transit (2001), Forda Transit Connect (2003), Forda Transit (2007) oraz Forda Transit Custom (2013).

W okresie dwóch lat firma Ford całkowicie odświeża swoją ofertę pojazdów użytkowych. Nowy Ford Transit Connect dołączy do nowej gamy czterech modeli Transit ? dostępnego już Forda Transit Custom oraz Forda Transit Courier i dwutonowego Forda Transit, które zadebiutują w 2014 roku.

Ford Transit Connect wyróżnia się najniższym w swojej klasie zużyciem paliwa, możliwościami ładunkowymi oraz trwałością. Wersja ECOnetic zadowala się 4 litrami paliwa na 100 km, emitując 105 g CO2 na kilometr* (o 34% mniej niż obecna generacja modelu). Najniższe zużycie paliwa w swoim segmencie oferuje również wersja z silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost.

Ford Transit Connect dostępny jest w wersjach nadwoziowych Van, Van z podwójną kabiną oraz Kombi, oferujących przestronny i funkcjonalny przedział ładunkowy o pojemności 2,9 m3i 3,6 m3 w odmianach z pełną przegrodą oraz najlepszą w tej klasie ładowność maksymalną do 1000 kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *